antalya emlak, antalya gayrimenkul, emlak antalya, antalya satılık daire , antalya satılık konut, antalya kiralık daire antalya emlak, antalya gayrimenkul, emlak antalya, antalya satılık daire , antalya satılık konut, antalya kiralık daire antalya emlak, antalya gayrimenkul, emlak antalya, antalya satılık daire , antalya satılık konut, antalya kiralık daire antalya emlak, antalya gayrimenkul, emlak antalya, antalya satılık daire , antalya satılık konut, antalya kiralık daire  

Vakıf Çiftliğine Zeytin Park Projesi Geliyor!

Antalya da uzun yıllardır tartışma konusu olan Vakıf Zeytinliği 20 yıllığına Antalya Ticaret Borsasına Kiralandı. Antalya şehir merkezindeki an büyük yeşil olan şehrin akciğeri vakıf çiftliği projelendiriliyor. Zeytinliği işletmek için kamudan 12 ve özel sektörden 13 hissedarla Zeytinpark A.Ş'yi kurduklarını belirten ATB Başkanı Ali Çandır, "Bu alan çiftliğin dokusuna uygun şekilde yapılaşacak, onun dışında alanda betonlaşma olmayacak. Bölgenin 400 dönümü projelendiriliyor."Zeytinliğin kent merkezinde kalan son yeşil alanlardan biri olduğunu vurgulayan Çandır, alanı korumanın aslında herkesin görevi olduğunu söyledi. Avrupa'nın en büyük botanik parkını Antalya'da yapmayı hedeflediklerini dile getiren Çandır, "Proje yaklaşık 15 milyon TL maliyetle gerçekleştirilecek. Projeyi 2 yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz" dedi.

Şehir Plancıları Odası ise Antalya İli, Merkez İlçe Duraliler mevkiinde 2.806.000 m2 büyüklüğünde Vakıf Zeytinliği Kent Merkezinin en büyük yeşil alanı niteliğine sahip olan " VAKIF ZEYTİNLİĞİ KORUNARAK HALKA AÇILMALIDIR " uyarısında bulundu. Ayrıca "

akıf zeytinliğinin halka açılması için bir proje oluşturulmalıdır ve bu proje de rant düşüncesi kesinlikle olmamalıdır. Projenin oluşturulmasında meslek odaları ve üniversitenin bilgi, deneyim ve görüşlerinden de faydalanılmalıdır.

 

Bu alan herşeyden önce "1. derece doğal sit alanı" ve "tarımsal niteliği korunacak alan"dır. Sadece bu nedenle bile korunması gerekmektedir. Alanın bu niteliklerine aykırı herhangi bir sit kararı veya plan kararı değişikliğine kesinlikle izin verilmemelidir, teklif dahi edilmemesi" gerektiği ifade edildi.

antalya transfer antalya airport transfer antalya havalimanı transfer antalya transfer antalya airport transfer antalya havalimanı transfer antalya havaalanı transfer antalya transfer antalya airport transfer antalya havalimanı transfer antalya transfer antalya airport transfer antalya havalimanı transfer antalya flughafen transfer Hatay araç kiralama